Turbūt nėra vaikystės dienų, kurios būtų pilnesnės išgyvenimų nei tos, kurias praleidome su knygaMarselis Prustas

Šiaurės šalių literatūros savaitė 2018 Draugystės bibliotekoje

2018-11-13

Šiaurės šalių literatūros savaitė – ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji bus kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais. Savaitės ašimi taps metų temai „Šiaurės herojai"  skirtos knygos, Literatūros savaitės veiklos bei jų organizavimas. 

Herojai - pasikartojantis Šiaurės šalių literatūroje motyvas, o jų vaidmuo, vystantis visuomenei, kinta. Herojai buvo pagrindiniai veikėjai ir, pavyzdžiui, klasikinėse islandų sagose, parašytose apie XII - XIII a., ir, kartu su antiherojais, moderniojoje literatūroje.  Bet kas vis dėlto yra šie herojai ir kodėl jie nepaliauja žavėti Šiaurės skaitytojų? Tai tik keli klausimai, kuriuos svarstys Šiaurės šalių literatūros savaitės dalyviai. Herojiškiems Šiaurės šalių literatūros veikėjams būdingas įdomus dvilypumas. Kas gali tapti herojumi ir kas lemia, ar poelgis padaro veikėją keliančiu susižavėjimą didvyriu, ar bjauriu piktadariu? 

 

Lapkričio 12 dieną Draugystės bibliotekoje vyko tradiciniai garsiniai skaitymai auštant su Marijampolės „Rūtos“ lopšelio-darželio „Pelėdžžiukų“ ikimokyklinės grupės vaikais ir mokytojomis. Skaitėme ištraukas iš Elias ir Agnes Våhlundų knygos „Superherojų vadovas“ (šved. Handbok för superhjältar) bei aptarėme supermergaitės Lisos arba „Raudonosios kaukės“ nuotykius bei tapimą superheroje.

 

 

        

 

 

/////////////

 

Lapkričio 12-30 dienomis Draugystės bibliotekoje veikia vaikų piešinių paroda „Herojai Šiaurės šalyse“, kurioje eksponuojami Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupėsvaikų įsivaizduojami mitologiniai šiaurietiški ir pačių sukurti herojai ir superherojai.

 

 

 

/////////////

 

Taip pat Lapkričio 12-30 dienomis Draugystės bibliotekoje galite išsirinkti knygų iš Šiaurės šalių literatūros savaitės ekspozicijos, kurioje rasite Skandinavijos rašytojų kūrinių suaugusiems ir vaikams: nuo visiems gerai žinomos klasikos iki šiuolaikinių rašytojų kūrinių.

 

   

 

/////////////

 

Šiaurės šalių literatūros renginius lapkričio mėnesį baigėme skaitytojų klubo „Obuolys nuo obels“ susitikimu, kurio metu skaitėme ištraukas iš suomių rašytojo Jyrki Erra romano „Kauno puslapiai“.