Visada įsivaizdavau, kad rojus yra bibliotekaJorge Luis Borges

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Draugystės bibliotekoje

2017-11-17

Lapkričio 13-19 dienomis vykstanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Draugystės bibliotekoje atidaryta su garsiniais skaitymais, vaikų piešinių paroda bei šiaurės šalių rašytojų knygų paroda.


2017 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė kviečia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius pakeliauti po salas Šiaurės šalyse. Metų tema "Šiaurės salos" atsispindi visose Šiaurės šalių bibliotekų savaitės veiklose - skaitymuose ir kituose renginiuose. Šiemet Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybės metines ir šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitė išskirtinį dėmesį šiemet skiria suomių literatūrai. Todėl ir skaitymams buvo siūlomi suomių autorių tekstai. 

 

Su Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ „Varpelių“ grupės vaikais ir auklėtojomis Agne, Egle ir Rima skaitėme Maurio Kuno (Mauri Kunnas) „Lobių saloje“. Visos šių metų skaitymams siūlomos knygos siejasi su tema "Šiaurės salos", todėl ir šios knygos personažai keliauja į Kaulų salą ieškoti paslėpto lobio. Knyga parašyta pagal garsią Roberto Luiso Styvensono istoriją apie jūrų piratus. Knygoje apstu pavojingų jūrų piratų, nuotykių troškimo ir azartiškos aukso ir deimantų paieškos. Ten sutinkame vienišą piratą, užsilikusį Kaulų saloje, bet svajojantį grįžti namo ir paskanauti sūrio. Jei tam vargšui sala yra tapusi izoliacijos vieta, kitam sala gali tapti saugia užuovėja. 


Taip pat atidaryta Marijampolės vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ „Varpelių“ ir „Šarkiukų“ grupių ugdytinių piešinių paroda „Šiaurės pašvaistė“, kurioje eksponuojami darbai, vaizduojantys šį unikalų šiaurinio dangaus reiškinį. Paroda Draugystės bibliotekoje veikia iki lapkričio 30 dienos.


Visą lapkričio mėnesį Draugystės bibliotekoje taip pat galėsite išsirinkti Skandinavijos rašytojų knygų iš Šiaurės šalių savaitei skirtos leidinių parodos.