Bendravimu su tauriausiais žmonijos protais mes mėgaujamės daugiausia per knygas, ir tas bendravimo būdas prieinamas visiemsWilliam Ellery Channing

KVIEČIA ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪROS SAVAITĖ 2018

2018-11-06

Šiaurės šalių literatūros savaitė - ilgiau nei 20 metų trunkantis kultūros projektas, kurio tikslas yra skleisti skaitymo džiaugsmą, literatūrą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitės metu vaikai, paaugliai ir suaugusieji bus kviečiami susipažinti su literatūriniais herojais. Savaitės ašimi taps metų temai „Šiaurės herojai"  skirtos knygos, Literatūros savaitės veiklos bei jų organizavimas. 

Herojai - pasikartojantis Šiaurės šalių literatūroje motyvas, o jų vaidmuo, vystantis visuomenei, kinta. Herojai buvo pagrindiniai veikėjai ir, pavyzdžiui, klasikinėse islandų sagose, parašytose apie XII - XIII a., ir, kartu su antiherojais, moderniojoje literatūroje.  Bet kas vis dėlto yra šie herojai ir kodėl jie nepaliauja žavėti Šiaurės skaitytojų? Tai tik keli klausimai, kuriuos svarstys Šiaurės šalių literatūros savaitės dalyviai. Herojiškiems Šiaurės šalių literatūros veikėjams būdingas įdomus dvilypumas. Kas gali tapti herojumi ir kas lemia, ar poelgis padaro veikėją keliančiu susižavėjimą didvyriu, ar bjauriu piktadariu? 

Su Šiaurės šalių literatūros herojais susipažinkite Šiaurės šalių literatūros savaitės metu Draugystės bibliotekoje!