Parodykite man skaitančią šeimą ir aš jums parodysiu žmones, kurie keičia pasaulį.Napoleonas Bonapartas

„Knygų Kalėdos“ Draugystės bibliotekoje

2018-01-06

Sausio 6 dieną baigėsi septintą kartą vykusi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, per kurią šalies bibliotekoms padovanota daugiau nei 55 tūkst. naujų knygų.

Šias metais „Knygų Kalėdos“ kvietė ne tik dovanoti, bet ir patiems ateiti į artimiausią biblioteką – tą, kurią vadiname savo biblioteka.

„Skaitytojai gerai supranta, kad biblioteka – tai mes patys. Svarbu, kad buvo dovanojamos tokios knygos, kokių patys skaitytojai norėtų rasti bibliotekose ir pasidalinti su kitais. Dėkoju visiems, aktyviai dalyvavusiems akcijoje, dovanojusiems ir aplankiusiems savo bibliotekas“, – teigia Prezidentė.

Žmonės ne tik gausiai lankė bibliotekas, bet ir atėjo nešini dovanomis – daugiau nei pusė per visą akciją surinktų knygų bibliotekose atsirado būtent jų dėka. Toks aktyvus skaitytojų indėlis – akcijos rekordas. Knygų taip pat dovanojo verslo įmonės, leidėjai, rašytojai, organizacijos, savivaldybės ir užsienio šalių ambasados.

Socialiai atsakingi yra ir akcijos „Knygų Kalėdos“ bičiuliai – Lietuvos miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekų darbuotojai. Per šį trumpą ikikalėdinį laikotarpį jie organizavo gausybę įdomiausių renginių, į kuriuos kvietė a ne tik skaitytojų bendruomenę, bet ir tuos, kurie dar neradę savos knygos.

 

Draugystės bibliotekoje akcijos metu vyko:

 

LEIDINIŲ PARODA

Leidinių paroda "Knygų Kalėdos! Prisijunk ir tu!", kurioje buvo eksponuojami mėgstamiausi Kalėdų pasakojimai suaugusiems ir vaikams, knygos apie šventines tradicijas.

 

KALĖDŲ PAŠTAS

Taip pat buvo galima pasinaudoti atviru Kalėdų „paštu“ – parašyti sveikinimus ir palinkėjimus kitiems skaitytojams, bibliotekai ar Kalėdų seneliui.

 

 

SKAITYTOJŲ KLUBO „OBUOLYS NUO OBELS“ SUSITIKIMAS

Paskutinis metų skaitytojų klubo "Obuolys nuo obels" susitikimas tradiciškai buvo šventiškas - su klubiečiais pasitikome ateinančias gražiausias metų šventes. 

Poetė Aldona Murauskienė ir Draugystės bibliotekos vedėja Danutė Lukšienė skaitė šventines eiles, susirinkusieji prie arbatos puodelio dalinosi palinkėjimais bei pastebėjimais apie tolimesnę klubo veiklą. 

 

Daugiau apie renginį skaitykite čia

 

PARODA „SKAMBA, AIDI KALĖDŲ VARPELIS“

Draugystės bibliotekoje buvo eksponuojama Kalėdinių papuošimų paroda "Skamba, aidi Kalėdų varpelis", sukurta Marijampolės savivaldybės ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų ugdytinių, jų tėvų ir pedagogų. Parodą organizavo Marijampolės lopšelio-darželio „Rūta“ auklėtoja Jūratė Kanapickienė.

 

 Daugiau apie parodą ir renginį skaitykite čia

 

Taip pat dėkojame skaitytojams, akcijos metu dovanojusiems knygas bibliotekos fondui, knygų mainų fondui bei komiksų skaityklai!