Turbūt nėra vaikystės dienų, kurios būtų pilnesnės išgyvenimų nei tos, kurias praleidome su knygaMarselis Prustas

PASIMATUOKITE KRAUJOSPŪDĮ DRAUGYSTĖS BIBLIOTEKOJE!

2018-07-02
Alma Stočkuvienė, Metodikos skyrius

Petro Kriaučiūno viešoji  biblioteka  pradėjo įgyvendinti  Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos projektą „Susitikime bibliotekoje: renkuosi būti sveikas". Šiuo projektu siekiame sveikatinimo  iniciatyvomis paskatinti sveiką gyvenseną bendruomenėse.   

Rudenį knygų fondus papildysime iš programos lėšų nupirktomis knygomis apie gydomuosius augalus, dvasios ir kūno harmonijos atkūrimą, sveiką mitybą ir aktyvią gyvenseną. Bibliotekos partnerio Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dalomoji medžiaga bibliotekų lankytojams primins apie ligų prevencijos galimybes.

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriuje, Draugystės, Sasnavos, Liudvinavo, Šunskų ir Gudelių padaliniuose įrengiame sveikatinimo erdves „Padėk sau“ su informaciniais leidiniais ir automatiniais kraujospūdžio matuokliais. Pasinaudojome Suomijos bibliotekų pavyzdžiu, kur  bendruomenės sveikatinimui  siūloma ne tik literatūra ir švietėjiški renginiai, bet ir kitos sveiką gyvenseną skatinančios paslaugos – galimybė prevenciškai kontroliuoti kraujospūdį, skolintis šiaurietiškas lazdas ir dviračius, aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį prie  šachmatų lentos, bilijardo ar teniso  stalo, atsipalaiduoti relaksaciniame krėsle. 

Rugsėjo-spalio mėn. projekte dalyvaujančiose bibliotekose planuojame organizuoti  susitikimus su sveikos mitybos ir gyvensenos specialistais.

Kviečiame susitikti bibliotekose ir rinktis sveiką bei aktyvią gyvenseną!