Bendravimu su tauriausiais žmonijos protais mes mėgaujamės daugiausia per knygas, ir tas bendravimo būdas prieinamas visiemsWilliam Ellery Channing

Miunchebergas-Tbilisis-Lvovas-Marijampolė: iliustracijų parodos „The Comic Continent“ kelionė

2018-03-07

    Kovo 2 dieną Draugystės bibliotekoje vyko tarptautinio Brandenburgo iliustruotų knygų festivalio parodos „The Comic Continent“ atidarymas. Joje eksponuojami 10-ties iliustratorių iš Vokietijos, Gruzijos, Lietuvos, Rusijos ir Ukrainos darbai, sukurti festivalio iliustracijos rezidencijos metu, kuriai vadovavo dailininkė ir knygų autorė, H.K. Anderseno premijos laureatė, Jutta Bauer.
    Paroda, prieš atkeliaudama į Marijampolę buvo eksponuojama Miuncheberge (Vokietija), Tbilisyje (Gruzija), Lvove (Ukraina) bei pristatyta Vilniaus knygų mugėje. Šiemet startavusi nauja festivalio programa „The Comic Continent“ (lt. "Komiksų žemynas) subūrė jaunuosius iliustruotojus iš Gruzijos, Lietuvos, Rusijos, Vokietijos ir Ukrainos. Iš 175 menininkų šiai rezidencijai buvo atrinkta 10 iliustratorių, tarp kurių ir dvi lietuvės – Greta Duobienė ir Ieva Gvazdaitytė. Autorės atidarymo metu pristatė parodą ir festivalį bei su J.Totoraičio progimnazijos moksleiviais kūrė komiksus kūrybinių dirbtuvių metu. 

Parodos autoriai:
Valeria Beloborodova (Rusija)

Greta Doubiene (Lietuva)

Sofia Eliashvili (Gruzija)

Ieva Gvazdaityte (Lietuva)

Eter Gzirishvili (Gruzija)

Marika Haustein (Vokietija)

Maria Muravski (Rusija)

Lilya Niauri (Rusija)

Oleksandra Promska (Ukraina)

Margarita Winkler (Ukraina)

Daugiau apie festivalį: 
http://www.bilderbuchfestival.de/

Paroda Draugystės bibliotekoje eksponuojama kovo 2-31 dienomis.