Vaikystėje ir paauglystėje knygos mane išgelbėjo nuo nevilties – tada įsitikinau, kad kultūra yra aukščiausia vertybė.Simone de Beauvoir

Keliaujančios Kalėdų knygos

2015-12-07

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, šiais metais kviečianti dovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekų skaitytojams, keliauja po Lietuvą.

Draugystės biblioteka – ne išimtis šios akcijos kelyje.  

Kadangi šių metų tema – „Knygų Kalėdų“ savanoriai, kaip skelbia akcijos rengėjai, bibliotekos kviečia visus skaityti mėgstančius žmones tapti savanoriais ir dalyvauti knygų skaitymuose, tradicinėse vakaronėse, knygų aptarimuose, kad šios veiklos dar labiau paplistų ir pasiektų tuos, ką labiausiai pradžiugins gyvas bendravimas.

Gruodžio 2 d. Draugystės bibliotekoje taip pat apsilankė „Knygų Kalėdų“ savanoriai – Avikilų vaiko tėviškės namų auklėtiniai, atvykę į renginį „Keliaujančios Kalėdų knygos“. Svečiai dalyvavo Draugystės bibliotekos darbuotojų surengtoje viktorinoje, kurią sudarė klausimai apie knygas, personažus, rašytojus, kalėdines tradicijas. Taip pat buvo spėjamos senovinių lietuviškų žodžių reikšmės  ir muzikinės mįslės. Paskutinė ir azartiškiausia rungtis – interaktyvaus stalo dėlionė laikui. Vaikai demonstravo puikias žinias – į klausimus atsakinėjo taikliai ir aktyviai.

Nors „Knygų Kalėdų“ akcija kviečia dovanoti knygas šalies bibliotekoms, tačiau šį kartą knygas dovanojo biblioteka – vaikai išsirinko knygų iš Draugystės bibliotekos mainų fondo. Kiekvienas rado sau patinkančių knygų – įvairių šalių pasakų, fantastinių romanų, lietuvių ir užsienio rašytojų apsakymų, eilėraščių.

Dėkojame šauniems vaikams  bei  vadovėms Airai ir Rūtai už šypsenas ir gerą nuotaiką!