Visada įsivaizdavau, kad rojus yra bibliotekaJorge Luis Borges

Draugystės bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja Irena Buivydaite

2017-10-30

Spalio 27 dieną Draugystės bibliotekoje lankėsi prozininkė ir vertėja Irena Buivydaitė, pristačiusi naujausią savo knygą „Tikros ir netikros seserys“.

 

Romano "Tikros ir netikros seserys" pasakotoja ir pagrindinė veikėja Dora net pati stebisi: "Kodėl žmogui niekada negana?" Ji turi lyg ir viską: ją suprantantį ir mylimą vyrą, gerus vaikus, neblogą darbą ir jaukius namus, santykiai šeimoje puikūs. Ir vis tiek ją graužia nerimas, noras sužinoti, kodėl ją ir motiną paliko tėvas. Mirus motinai ji savo gyvenimo istoriją sužino iš jos dienoraščio, tačiau tas žinojimas atneša skausmą, sugriauna jaukų ir aiškų jos pasaulį. 

Rašytojos knygos nepaprastai mėgstamos skaitytojų – 2013 m. Irena Buivydaitė bibliotekų skaitytojų buvo pripažinta populiariausia 2013-ųjų lietuvių grožinės literatūros rašytoja.

Pirmasis autorės romanas „Šimtas baltų mersedesų“ pasirodė prieš 22 metus – 1995-aisiais. I. Buivydaitė gimė, užaugo ir mokėsi Šiauliuose, Vilniaus Universitete studijavo anglų kalbą ir literatūrą. Šiuo metu dirba anglų kalbos dėstytoja Alytaus kolegijoje, yra profesionali vertėja iš anglų kalbos.  Bendradarbiauja su „Alma litera“ leidykla, yra išvertusi net 41 grožinės ir populiariosios literatūros knygą. Jos išverstų knygų  kraityje daug populiarių skaitytojų mėgstamų autorių kūrinių – Barbara Cartland, Mario Puzzo, Jodi Picoult, Danielle Steel, Elise Title, Sandra Brown, Santa Montefiore ir kitų.

Draugystės bibliotekoje I. Buivydaitė šiltai ir betarpiškai bendravo su skaitytojais, atskleidė kūrybos proceso paslaptis, dalijosi įkvėpimo šaltiniais bei savo kūrybos gerbėjams atskleidė paslaptį apie šiuo metu kuriamą naują romaną.

Renginį vedė poetė, viena iš Marijampolės literatų klubo „Sietynas“ įkūrėjų bei rašytojos I. Buivydaitės bičiulė Aldona Murauskienė.

 

Renginys yra Marijampolės P. Kriaučiūno bibliotekos Draugystės padalinio programos „Benduomenė + biblioteka = Draugystė“ dalis.